fbpx

Pijany i bez uprawnień jechał nieoświetlonym ciągnikiem po DK 43

Kłobucka drogówka zatrzymała wieczorem nieoświetlony ciągnik rolniczy na drodze krajowej nr 43, który był kierowany przez pijanego mężczyznę z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdu.

12 kwietnia około 21:00 dyżurny kłobuckiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że po drodze krajowej nr 43 porusza się nieoświetlony ciągnik rolniczy, który stwarza realne zagrożenie w ruchu lądowym.

Skierowany na miejsce patrol drogówki w miejscowości Opatów ujawnił opisywany ciągnik. Ciągnik rolniczy miał niesprawne tylne światło, przez co był niewidoczny dla innych uczestników ruchu i tym samym stwarzał zagrożenie na drodze.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec Opatowa miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy kryminalni.

Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 54-latka zadecyduje sąd i prokurator.