fbpx
Strona głównaPolecane"Klon" pomaga. Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie czeka na...

„Klon” pomaga. Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie czeka na zgłoszenia

„Klon”, czyli Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży to najnowszy projekt Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Częstochowie. Potrzebujący mogą się zgłaszać!

„Klon”, czyli Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży to projekt skierowany do 75 uczestników. Za jego realizację opowiada Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie. Stworzono go zaś by nieść pomoc dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Warunkiem jest to, że uczestnicy muszą mieszkać na terenie Częstochowa lub powiatu częstochowskiego.
-Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia i sprawności dzieci i młodzieży, co spowoduje wzrost samodzielności uczestników w codziennym funkcjonowaniu oraz stymulację rozwoju – wyjaśnia PSONI.

Na jakie formy wsparcia mogą liczyć uczestnicy? Projekt jest rozbudowany. Obejmuje m.in. diagnozę, terapię logopedyczną, biofeedback, terapię Snoezelen (sala doświadczeń świata), terapię behawioralną, terapię ręki, trening umiejętności społecznych, terapię psychologiczną oraz rehabilitację dziecięcą.

Wszystko to realizowane będzie w Centrum INTEGRA przy ul. Nowowiejskiego 14. Tam też można będzie zgłaszać uczestników. Będzie to możliwe od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 13. Rekrutacja rozpocznie się 26 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane będą również online przez stronę psoni.czest.pl/klon-rekrutacja. Skan podpisanych dokumentów należy przesłać zaś na adres e-mail: [email protected] .

Szczegółowe informacje dotyczące projektu „Klon” udzielane są pod nr tel. 695 765 201 (od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15).

Realizację przedsięwzięcia przewidziano do 31 marca 2024 r. Projekt współfinansowany jest przez PFRON w ramach konkursu nr 1/2020 pn. „Pokonamy bariery”.

Więcej o projekcie „Klon” i działalności PSONI można przeczytać na stronie www.facebook.com/PSONI.CZESTOCHOWA

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -