fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaBezpieczeństwoKolejni pijani kierowcy zatrzymani przez myszkowską drogówkę

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez myszkowską drogówkę

Policjanci z Myszkowa zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Obie sprawy, zgodnie z obowiązującym prawem, zakończą się w sądzie.

Pierwszy z kierowców, mieszkaniec Żarek, poruszający się volkswagenem golfem, nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Drugi mężczyzna (kierowca audi, pochodzący z Zawiercia), miał aż dwa promile alkoholu w organizmie. Z powodu jazdy po pijanemu, stracił prawo jazdy, ale to nie jedyna kara.

Od stycznia weszły w życie nowe przepisy w ruchu drogowym. Kary są znacznie dotkliwsze, a mimo to kierowcy nadal popełniają masę wykroczeń, kompletnie lekceważąc prawo, a przede wszystkim stanowiąc ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych użytkowników dróg.

Zgodnie z prawem, osoba, która prowadzi pojazd bez uprawnień, musi liczyć się z finałem w sądzie. Za to wykroczenie grozi kara od 1500 do 30 tysięcy złotych. Za jazdę samochodem niedopuszczonym do ruchu, kara może być równie wysoka.

Dodatkowo kierowca zatrzymany za jazdę po pijanemu, obligatoryjnie otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 lata, a gdyby pomimo zakazu jednak wsiadł za kółko, popełnia przestępstwo, za które grozi nawet 5 lat więzienia.

Policyjne dane wciąż są zatrważające ponieważ każdego dnia odnotowuje się kolejne przypadki jazdy „na podwójnym gazie”. Jak widać, kierowców nie przerażają nawet najdotkliwsze kary.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -