fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjePies Straży Miejskiej w Częstochowie pomógł w ujawnieniu chemikaliów służących do wyrobu...

Pies Straży Miejskiej w Częstochowie pomógł w ujawnieniu chemikaliów służących do wyrobu narkotyków

Owczarek belgijski malinois Prima, który od kilku lat „służy” w Straży Miejskiej podczas wspólnej akcji strażników  miejskich i policjantów w ujawnieniu chemikaliów używanych do produkcji narkotyków.


Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie wspomagali policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach  i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w  wykrywaniu substancji psychoaktywnych. Podczas czynności służbowych w jednym z częstochowskich bloków Prima przeszukiwała mieszkanie oraz pomieszczenia gospodarcze  i naprowadziła funkcjonariuszy na substancje chemiczne i odczynniki mogące służyć do produkcji narkotyków.
 
Prima w częstochowskiej Straży Miejskiej jest od grudnia 2015 roku. Jak przekazała Straż Miejska, pies specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Bierze również udział w  prelekcjach edukacyjnych i prewencyjnych w szkołach i przedszkolach.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -