fbpx
Strona głównaDomOgródJeśli pielęgnacja bukszpanu, to tylko z TOPBUXUS!

Jeśli pielęgnacja bukszpanu, to tylko z TOPBUXUS!

W marcu te piękne, zimozielone krzewy uprawiane w parkach i ogrodach wymagają wzmacniających, dolistnych oprysków Topbuxus Health-mix. Obecna pogoda nie sprzyja bowiem dobrej kondycji roślin, ucierpieć mogą te słabsze, które nie były odpowiednio odżywione, dlatego tak ważna jest pielęgnacja bukszpanu.

Cylindrocladium buxicola to najgroźniejsza choroba bukszpanów. Początkowo objawy widać na młodych listkach i pędach (świeżych przyrostach) w postaci brązowych plamek z ciemniejszą obwódką. Plamy szybko się rozprzestrzeniają, z czasem zamierają także całe pędy, co powoduje wyraźne osłabienie rośliny, a nawet jej śmierć.

Jeśli takie zmiany zostały dostrzeżone należy wykonać oprysk całego porażonego krzewu oraz sąsiadujące rośliny, by zatrzymać rozprzestrzenianie tej wyniszczającej krzewy choroby.

Tydzień później zabieg należy powtórzyć.

Jeśli pielęgnacja bukszpanu, to tylko z TOPBUXUS! 1
Pielęgnacja bukszpanu

Oprysk wykonywany cyklicznie (raz w miesiącu) zabezpiecza bukszpan przed infekcjami. Wszystkie zabiegi wykonujemy w temperaturze powyżej 5 st. C oraz poniżej 25 st. C , najlepiej wcześnie rano lub wieczorem. Oprysk może być stosowany podczas wilgotnej pogody, ale najlepiej stosuje się na suche rośliny.

W przypadku krzewów mocno zakażonych (z mnóstwem brązowych plam) i zrzucających liście, należy najpierw usunąć martwe liście, a następnie zastosować Topbuxus Health-mix., który będzie pobudzał rośliny do szybkiej odbudowy części zielonych.

Pielęgnacja bukszpanu – oprysk produktami TOPBUXUS

Produkty marki TOPBUXUS od wielu lat stosowane są przez ekspertów, doświadczonych ogrodników i miłośników tych zimozielonych krzewów. Topbuxus Health-mix jest podwójnym Złotym Medalistą MTP.

Jeśli pielęgnacja bukszpanu, to tylko z TOPBUXUS! 2
Pielęgnacja bukszpanu

Zaletą bukszpanu jest jego odporność na zanieczyszczenia miejskie. Warto wobec tego sadzić go wzdłuż ogrodzenia we wszystkich typach ogrodów. Idealnie wpasuje się on w każdy styl. Bukszpan jest jednym z najlepszych gatunków na żywopłoty i zimozielone obwódki oraz do nasadzeń pojedynczych jako soliter.

Cięcie bukszpanu jest bardzo ważnym zabiegiem, który nie tylko formuje rośliny, ale także pobudza je do wzrostu. Cięcie wykonuje się najczęściej w dwóch terminach – wczesną wiosną i w połowie lata. Zastosowanie tuż po zabiegu oprysku Topbuxus Health-mix przyspieszy regenerację krzewu.

Ze względu na wiecznie zielone liście, zachowujące długo świeżość po ścięciu, jego gałązkami ozdabia się wielkanocne palmy i koszyczki. 

Podsumowując, Topbuxus Health –mix to kompleksowa pomoc i ochrona bukszpanu, w 100 proc. na naturalnej bazie z zawartością pierwiastków śladowych. Preparat zatrzymuje i likwiduje choroby grzybowe, a stosowany regularnie uodparnia na Cylindrocladium buxicola. Dzięki stosowaniu oprysków krzewy stają się mocne i sprężyste, a liście soczyście zielone i błyszczące. Topbuxus Health-mix nie szkodzi ludziom, zwierzętom ani owadom.

 Więcej na temat pielęgnacji bukszpanu można przeczytać na stronie www.centrumzieleni.eu

Produkty marki TOPBUXUS dostępne są w sklepie zoologiczno-ogrodniczym „OSKAR” przy al. Pokoju 4 w Częstochowie oraz wysyłkowo w sklepie internetowym  www.sklep.centrumzieleni.eu

Czytaj także: Porady dla działkowców i nie tylko — nieproszeni goście w naszym domu i ogrodzie

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here