PhotoArtMedica 2020 – Częstochowa

0
349

Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie zaprasza na wirtualną prezentację nagród i ceremonie otwarcia wystawy prac nadesłanych na konkurs „VIII Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica 2020 – Częstochowa”.

Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy zrzesza w swoim gronie lekarzy, stomatologów, wykładowców uczelni medycznych, studentów medycyny, stażystów oraz techników obrazowania medycznego, których poza medycyną jest pasja fotografowania.

Powstały konkurs w czasie pandemii był pewną odskocznią. Nadsyłanie prac trwało do 19 września 2020 roku, a ich ocena odbyła się do 30 września 2020 roku.

Z 13 krajów – Australii, Bangladeszu, Bułgarii, Irlandii, Kanady, Niemiec, Polski, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch swoje prace nadesłało 69 uczestników, łącznie 498 fotografii. Zostały one następująco skategoryzowane:

  • „Świat wody” – 210 nadesłanych prac;
  • „Temat wolny” – 216 fotografii;
  • „Fotografia medyczna” – 72 fotografie.

Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy zaprasza 17 października o godzinie 17:00 na wirtualną prezentację nagród z ich wręczeniem oraz ceremonię otwarcia wystawy, która odbędzie się w Muzeum Częstochowskim w Ratuszu. Transmisja on-line.

Wystawa będzie trwała od 17 października do 9 listopada 2020 roku.