„Owca na rowerze” – kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie

0
155

W Olsztynie stanęła kolejna już rzeźba artysty rzeźbiarza Michała Batkieiwcza. Tym razem dzieło znajduje się na ul. Zamkowej i nosi nazwę „Owca na rowerze”.

Pierwszą rzeźbę mieszkańcy Olsztyna, jak i przyjezdni goście mga ciągle podziwiać na Rynku olsztyńskim. To tu znajduje się ekspozycja czasowa pod nazwą „Nadzieja”  – przedstawiającą sylwetki kobiety i mężczyzny.

Dzieło „Owca na rowerze” nawiązuje do intensywnie rozwijającej się w gminie Olsztyn turystyki rowerowej oraz wypasu owiec na olsztyńskich wzgórzach.

„Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 1
Fot: Gmina Olsztyn

Gmina w ostatnich latach szczególnie promuje aktywny wypoczynek na rowerach. Z tego względu powstało dużo ścieżek rowerowych łączących Gminę z sąsiednimi miejscowościami. W planach są już kolejne budowy dróg rowerowych.

„Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 2
Fot: Gmina Olsztyn

W Olsztynie prowadzony jest także program Life Plus, organizowany przez olsztyńską Wspólnotę Gruntową. Jednym słowem jest to wypas owiec, który na dobre wpisał się w krajobraz olsztyński, stając się jednocześnie atrakcją turystyczną zamku.

„Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 3
Fot: Gmina Olsztyn

Rzeźba „Owca na rowerze” pojawiła się w Olsztynie, dzięki współpracy gminy Olsztyn i olsztyńskiej Wspólnoty Gruntowej.

„Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 4 „Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 5 „Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 6 „Owca na rowerze” - kolejna rzeźba Michała Batkiewicza w Olsztynie 7

Fot: Gmina Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here