Ostatnie dni na oddanie głosu w budżecie obywatelskim

0
238

 

Tylko do 12 listopada można oddać swój głos w ramach budżetu obywatelskiego.

W tym roku kwota przeznaczona na zadania do realizacji została zwiększona o 2 mln złotych i wynosi 8 mln 735 tys. 830 zł.

Tegoroczne głosowanie prowadzane jest czterotorowo: przez Internet, w komisjach do głosowania, w miejscu zamieszkania – w tym przypadku należy zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Miasta oraz nowość w tej edycji – piętrowy autobus, który będzie dostosowanym punktem do głosowania. Z tej możliwości będą mogły skorzystać osoby skorzystać mogą osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Pełny harmonogram objazdu przez miasto znajdziemy pod adresem konsultacje.czestochowa.pl

Głosowanie odbywa się w systemie skandynawskim. Każda osoba, która ukończył 13. rok życia, ma do rozdysponowania 10 punktów na propozycję ogólnomiejską i kolejne 10. punktów na propozycję dzielnicową. Tym sposobem zagłosować możemy od jednego do dziesięciu projektów – tak do wyczerpaniu punktów. Zwycięży projekt, który otrzyma największą liczbę punktów. Pamiętajmy, że głosowanie trwa tylko do 12 listopada. Każdy głos ma znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here