Jesienna runda rozgrywek Fortuna I Ligi w liczbach

Na półmetku rozgrywek Raków Częstochowa przewodzi stawce drużyn z Fortuna 1 Ligi. Przedstawiamy wam podsumowanie dotychczasowych występów czerwono-niebieskich w rundzie jesiennej w liczbach.

0 – w rundzie jesiennej twierdza na Limanowskiego nie została jeszcze zdobyta. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się jedynie Sandecja Nowy Sącz. Na naszym stadionie wygraliśmy sześć razy, a trzykrotnie dzieliliśmy się punktami z rywalami.

1 – tylko jedną porażkę zanotował nasz zespół. Miało to miejsce 3 sierpnia w Chojnicach. Chojniczanka wygrała 2:1. Od tej pory częstochowianie są niepokonani.

2 – dwóch zawodników z naszego obecnego składu wystąpiło we wszystkich meczach rundy jesiennej. Michał Gliwa stał między słupkami od pierwszej do ostatniej minuty w każdym z siedemnastu spotkań. Daje to łącznie 1530 minut. Z kolei Petr Schwarz w szesnastu pojedynkach grał w pełnym wymiarze czasowym. Jedynie w konfrontacji z ŁKS-em opuścił plac gry po pierwszej połowie. Łącznie czeski pomocnik rozegrał 1485 minut.

4 – gole zanotował najlepszy strzelec naszej drużyny Szymon Lewicki. Po trzy trafienia mają Miłosz Szczepański i Sebastian Musiolik.

8 – bramek straciła ekipa Marka Papszuna w siedemnastu spotkaniach, co daje średnią 0.47 gola na mecz. Jest to oczywiście najlepszy wynik na zapleczu Ekstraklasy. Warto podkreślić, że tylko dwa razy przeciwnicy pokonali naszego golkipera po akcji z gry. Sześciokrotnie bramki padały po stałych fragmentach.

10 – spotkań zakończyło się triumfem Rakowa. Jak na lidera przystało jest to najlepszy wynik w Fortuna 1 Lidze.

14 – to seria meczów z rzędu bez porażki. Częstochowianie w tym czasie zanotowali 9 zwycięstw i 5 remisów.

25 – goli zdobył aktualny lider rozgrywek. W barwach Rakowa na listę strzelców wpisało się aż czternastu zawodników.

(źródło: rakówczęstochowa)