OKF Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza na seanse filmów oscarowych. „Wszystko wszędzie naraz” będzie grane 25, 27 i 29 marca o godz. 13.30, z kolei „Wieloryba” będzie można zobaczyć 24 marca o godz. 14 i 28 marca o godz. 13.45.
Bezapelacyjnym triumfatorem tegorocznej gali wręczenia Oscarów okazał się film „Wszystko wszędzie naraz”. Otrzymał statuetki w kategoriach: „Najlepszy film” (Dan Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang), „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” (Michelle Yeoh), „Najlepszy aktor drugoplanowy” (Ke Huy Quan), „Najlepsza aktorka drugoplanowa” (Jamie Lee Curtis), „Najlepszy reżyser” (Dan Kwan, Daniel Scheinert), „Najlepszy scenariusz oryginalny” (Dan Kwan, Daniel Scheinert) i „Najlepszy montaż” (Paul Rogers).
To prawdziwy miszmasz gatunkowy: dramat rodzinny, science fiction, romans, komedia, akcja, a nawet azjatyckie kino kopane. I szalona, niewiarygodna bohaterka.
A jest nią Evelyn Wang, chińska emigrantka, borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.
Częstochowski OKF przypomni ten tytuł 25, 27 i 29 marca o godz. 13.30.
Z kolei 24 marca o godz. 14 i 28 marca o godz. 13.45 na ekranie pojawi się „Wieloryb”. Tytuł ten otrzymał dwie oscarowe statuetki: dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, którą otrzymał Brendan Fraser oraz za najlepszą charakteryzację i fryzury.
Bohaterem filmu jest Charlie, który od lat żyje na marginesie świata, uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.
Ten poruszający obraz wyreżyserował Darren Aronofsky, twórca „Requiem dla snu” i „Czarnego Łabędzia”.
Bilety na oba filmy kosztują 20 zł (normalne) i 18 zł (ulgowe). Szczegóły: