fbpx

Galeria Jurajska organizuje dyżury księgowych. Pomogą rozliczyć PIT-y

Częstochowska Galeria Jurajska przychodzi z pomocą tym, którzy nie wiedzą jak wypełnić zeznanie podatkowe, czyli popularny PIT. Pomogą w tym księgowe, które już 17 i 18 marca dyżurować będą w centrum handlowym.

Zeznania podatkowe za 2022 r. należy złożyć do 2 maja. Warto się więc spieszyć i nie zostawiać formalności na ostatnią chwilę. Osoby, które mają kłopot z wypełnieniem dokumentów, będą mogły skorzystać z bezładnej pomocy. Już w dniach 17 i 18 marca w Galerii Jurajskiej czekać będą na nie księgowe z Biura Rachunkowego Mikulska z Częstochowy.

Jak wypełnić odpowiedni PIT?

Odwiedzając przygotowane w centrum handlowym stanowiska, będzie można z pomocą ekspertek wypełnić odpowiedni PIT, a także wysłać go on-line prosto do „skarbówki”. Co więcej, zainteresowani będą mogli zasięgnąć porady np. na temat ulgi prorodzinnej, internetowej, rehabilitacyjnej, przekazania 1,5 proc. na rzecz OPP czy zmian w przepisach.

– Zawiłości podatkowe dla wielu osób są wyzwaniem, w których można się pogubić. Tą akcją chcemy pomóc mieszkańcom regionu w prawidłowym, bezproblemowym i terminowym rozliczeniu się. Wspierają nas w tym doświadczone księgowe, z pomocą których będzie można sprawnie przejść przez meandry prawa podatkowego – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.- Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem wiele osób skorzysta z tej formy pomocy i szybko upora się z obowiązkiem podatkowym – dodaje.

Nie trzeba się umawiać!

Ze wsparcia księgowych będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany – nie trzeba się wcześniej umawiać. Aby właściwie wypełnić PIT należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, a także wszelkie dokumenty niezbędne do rozliczenia. Konieczny będzie więc PIT-11, jaki otrzymuje się od pracodawcy lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych w 2022 r. przychodach, a także dokumenty będące potwierdzeniem dokonanych wydatków, jeśli chcemy je odliczyć. Koniecznie trzeba zabrać również zeszłoroczne rozliczenie PIT.

Stanowiska księgowe można znaleźć na tzw. dużej rotundzie (vis a vis sklepów Empik i Zara). W oba dni księgowe dyżurować będą od godz. 12.00 do 18.00. Szczegóły: www.galeriajurajska.pl.