fbpx

Oryginalne wiaty przystankowe na Rakowie. Wyglądem przypominają piłkarskie bramki

W częstochowskiej dzielnicy Raków, w okolicy stadionu, MPK postawi dwie wiaty przystankowe nawiązujące do znanego klubu piłkarskiego. Swoim kształtem przypominają one bramki piłkarskie.

Oryginalne wiaty przystankowe na Rakowie. Wyglądem przypominają piłkarskie bramki 2

Wiaty pojawią się na dwóch przystankach w dzielnicy Raków.

To symboliczny gest ze strony służb miejskich, które w przestrzeni miejskiej, po raz kolejny upamiętnią 100-lecie klubu, które Raków obchodził właśnie w marcu tego roku – przekazał Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK i MZD. – Na wiatach ulokowane będą: logo 100-lecia klubu i logo miasta.

Pierwszą z okolicznościowych wiat władze miasta przekazały klubowi w trakcie wizyty prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka w siedzibie Rakowa z okazji stulecia istnienia klubu.

Druga wiata zostanie zamontowana po świętach na przystanku autobusowym przy stadionie.

Obie wiaty będą ciekawym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej w okolicach remontowanego aktualnie stadionu miejskiego – przekazał rzecznik prasowy MZD. – Historia klubu i dzielnicy Raków nierozerwalnie łączy się z historią komunikacji miejskiej. Gros kibiców dojeżdża na mecze właśnie autobusami i tramwajami, tym bardziej będzie to dla niech nie lada gratka i nobilitacja dla klubu, a ze strony miasta zaakcentowanie roli komunikacji miejskiej w Częstochowie.

(fot UM Częstochowa)