Szpital Powiatowy ZOZ w Myszkowie dofinansowany 3 mln zł

0
1196
Szpital Powiatowy w Myszkowie

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych SP ZOZ w Myszkowie otrzymał 3 mln zł na dwie bardzo ważne inwestycje.

Na potrzeby działalności Szpitala Powiatowego ZOZ w Myszkowie, Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 milionów zł, które zostaną przeznaczone na dwa ważne zadania w SP.

W dużej mierze do pozyskania tych pieniędzy przyczyniła się Europoseł Jadwiga Wiśniewska, która wsparła powiat swoim zaangażowaniem. Dzięki funduszom szpital zostanie unowocześniony, co przyczyni się do poprawy dostępności do usług medycznych.

Otrzymane pieniądze sfinansują:

1. Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby SP ZOZ – 1.000.000,00 zł.

Takie rozwiązanie ma jednocześnie ograniczyć emisję zanieczyszczeń, zwiększyć wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii, a co się z tym wiąże zmniejszyć koszty za prąd. Pozyskana na potrzeby szpitala energia odnawialna przyczyni się do zwiększenia efektywności placówki oraz zabezpieczy potrzeby energetyczne na nowo powstałych oddziałach kardiologii i OIOM.  

2. Przebudowę i modernizację centralnej sterylizatorni oraz laboratorium wraz z zakupem sprzętu – 2.000.000,00 zł.

Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mieli dostęp do nowoczesnych świadczeń medycznych oraz poprawi się bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Kompleksowe leczenie pacjentów zapobiegnie powikłaniom i pozwoli im szybciej powrócić do życia osobistego i pracy zawodowej. Zakupiony nowy sprzęt zostanie zainstalowany w miejsce starego już wyeksploatowanego.

 „Jestem niezmiernie rad, że te środki trafiły do naszego powiatu. Wnioskowaliśmy o takie sumy i właśnie tyle dostaliśmy. Celem naszych działań w tym zakresie była i jest dalsza poprawa jakości świadczeń medycznych na naszym terenie. Dlatego postanowiliśmy aplikować o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wnioski złożyliśmy w grudniu 2020 roku na dwa przedsięwzięcia, które po pierwsze – mają służyć poprawie bezpieczeństwa pacjentów poprzez podniesienie standardów technicznych, a po drugie – pozwalają obniżyć koszty eksploatacji budynków wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Każde wsparcie dla SP ZOZ, zwłaszcza obecnie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa, ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i personelu medycznego” – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

dofinansowanie
Fot. Powiat Myszkowski