fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaEdukacjaOryginalne warsztaty w ramach projektu „...a serce zostało na Kresach”. Uczniowie szkół...

Oryginalne warsztaty w ramach projektu „…a serce zostało na Kresach”. Uczniowie szkół podstawowych tworzyli swoje obrazy na… podkoszulkach

W Szkole Podstawowej nr 53 odbyły się warsztaty w ramach projektu „…a serce zostało na Kresach”. Płótno malarskie zastąpiono białym t-shirtem i to właśnie na nim powstawały plastyczne wizje Kresów Wschodnich

W warsztatach uczestniczyli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych z klas 4-6, oraz uczniowie ze szkół powiatu częstochowskiego. Dwuosobowe ekipy dostały do wykonania zadanie zilustrowania- z czym kojarzą im się Kresy Wschodnie?

Zamiast płótna, bazę do pracy stanowiły białe podkoszulki, które pod wpływem wizji młodych artystów zamieniały się w interesujące obrazy z postaciami historycznymi, elementami przyrody i symbolami wydarzeń.

W ruch poszły pisaki i farby do tkanin, no i przede wszystkim talent i wyobraźnia. Regulamin dopuszczał wcześniejsze przygotowanie projektu, jednak można było go nanieść na koszulkę tylko w trakcie trwania warsztatów. Wszyscy uczestnicy mieli na to 2 godziny, a po tym czasie wyłoniono 3 najlepsze zdaniem komisji prace i nagrodzono zwycięskie ekipy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi. Młodym artystom pogratulował Rafał Piotrowski, kierujący Wydziałem Edukacji, który od lat jest wielkim przyjacielem Kresów i ich mieszkańców.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -