“Orlik” z Budżetu Obywatelskiego

0
330

Przy Szkole Podstawowej 54 z Oddziałami Integracyjnymi otwarto boisko z zapleczem. Obiekt typu “Orlik” wybudowano w ramach zadań z Budżetu Obywatelskiego. Boisko zlokalizowane przy ul. Kukuczki kosztowało blisko 1,2 mln zł. Korzystać z niego będą: mieszkańcy dzielnicy, a także inni częstochowianie oraz uczniowie SP 54 i sekcje UKS Ajaks Częstochowa.

"Orlik" z Budżetu Obywatelskiego 1


W ramach inwestycji wybudowano boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej wraz z odwodnieniem i wyposażeniem, o wymiarach 30 m x 62 m, w tym pole do gry 26 m x 56 m. Boisko jest wyposażone w stacjonarne bramki do piłki nożnej, przenośne jezdne bramki treningowe, wiaty dla zawodników, tyczki i pachołki treningowe. Poza tym na miejscu zamontowano także 6-metrowe piłkochwyty, postawiono budynek gospodarczy o konstrukcji stalowej; zbudowano schody terenowe i chodniki z kostki brukowej; ustawiono ławki i kosze na śmieci. Cały obiekt jest oświetlony, co pozwala na grę także po zapadnięciu zmroku.
W ramach tej samej inwestycji wyremontowano ponadto zaplecze szatniowo-sanitarne w Szkole Podstawowej nr 54. Remont obejmował wymianę podłóg, wykonanie elementów okładzin ściennych i sufitu, wymianę instalacji — elektrycznej i oświetleniowej, wentylacji, centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjnej. Prace remontowe przeprowadzono także w łazience z natryskami i WC, dwóch szatniach i dwóch pomieszczeniach dla instruktorów, magazynku oraz korytarzu. Zamontowano nową armaturę sanitarną, szafki ubraniowe z ławeczkami, ustawiono regał i szafę na sprzęt sportowy oraz biurko i krzesła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here