fbpx

Organizacja ruchu podczas pielgrzymki wojskowej – UM Częstochowy informuje

W najbliższą niedzielę zabezpieczenie Pielgrzymki Wojskowej będzie się wiązać m.in. z zamknięciem dla ruchu odcinka ulicy Targowej między godz. 6 i 16.

XXIX Piesza Pielgrzymka Wojskowa na Jasną Górę wejdzie do miasta 14 sierpnia – czyli w nadchodzącą niedzielę. Jej zabezpieczenie spowoduje – jak co roku – konieczność wprowadzenia pewnych zmian w organizacji ruchu.

14 sierpnia, między godz. 6.00 i 16.00 dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ul. Targowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Mirowską do skrzyżowania z ul. Strażacką. Ponadto nie będzie możliwe parkowanie na jezdni przy ul. Mirowskiej – na odcinku od Miejskiego Szpitala Zespolonego do skrzyżowania z ul. Targową. Z kolei na ulicach centrum Częstochowy, w otoczeniu klasztoru na Jasnej Górze, należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu.

Miejski Zarząd Dróg, biorący udział wraz z innymi miejskimi jednostkami w zabezpieczeniu pielgrzymki, prosi użytkowniczki i użytkowników dróg o wyrozumiałość, przepraszając za przejściowe utrudnienia w ruchu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

LN/UM Częstochowy