fbpx
Strona głównaEdukacjaUJD w Częstochowie: 822 kandydatów na kierunek lekarski

UJD w Częstochowie: 822 kandydatów na kierunek lekarski

8 sierpnia ruszyła rekrutacja na kierunek lekarski na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Na ten moment do rekrutacji przystąpiło 822 kandydatów.

Po długich oczekiwaniach, na częstochowskim UJD w końcu został otwarty kierunek lekarski – powstają właśnie grupy, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i zaocznych. Zajęcia ruszą już w październiku.

Na studia dzienne, na których przygotowano 60 miejsc, zarejestrowało się już 699 kandydatów. Na studiach zaocznych natomiast, gdzie czeka 30 miejsc – są już 123 zapisane osoby.

Oznacza to, że na studia stacjonarne jest 12 kandydatów na jedno miejsce, a na studiach niestacjonarnych – 4 osoby. Zainteresowanie kierunkiem jest spore i stale rośnie. Internetowa Rejestracja Kandydatów potrwa do 12 września 2022 r., a ogłoszenie listy rankingowej (zakwalifikowanych do przyjęcia na studia) zostanie ogłoszone 14 września 2022 r., o godzinie 15:00.

Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na studia, muszą złożyć komplet dokumentów w dniach 15 i 16 września 2022 r, w godzinach od 10:00-14:00. 17 września zostanie ogłoszona lista osób przyjętych i nieprzyjętych, a 2 dni później ogłoszona zostanie lista rankingowa z list rezerwowych.

Lista rezerwowa – zważywszy na obecne dane – będzie długa, dlatego uczelnia nie przewiduje II tury rekrutacji na kierunek lekarski.

Linda Nocoń/info. Kierownik Biura Promocji UJD Magdalena Okwiet

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska