fbpx
Strona głównaUncategorizedOlsztyn. Można już składać wnioski o refinansowanie kosztów pobytu uchodźców z Ukrainy

Olsztyn. Można już składać wnioski o refinansowanie kosztów pobytu uchodźców z Ukrainy

Mieszkańcy gminy Olsztyn, którzy przyjęli pod swój dach obywateli Ukrainy, mogą już składać wnioski o refinansowanie ich kosztów pobytu.

Wysokość pomocy finansowej to 40 zł na dzień za każdą przyjętą osobę. Ważne! Pieniądze bedą przekazywane wstecz od dnia, kiedy uchodźcy zamieszkali u rodzin.

Liczy się cały czas, który obywatele Ukrainy spędzili i spędzają u osób udzielających im wsparcia, zakwaterowania i wyżywienia.

Wnioski o wypłatę ww. świadczeń trzeba składać w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn(Plac Piłsudskiego 10)

W poniedziałki, środy i czwartki można się zgłaszać w godz.7:30-15.30, we wtorki od 7:30 do 17tej, w piątki do godz.14:00. Istnieje także możliwość wysłania wniosku za pośrednictwem profilu zaufanego.
Wniosek będzie rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia jego złożenia w urzędzie. Można go pobrać ze strony internetowej Miasta Gminy Olsztyn.

Z kolei Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie informuje, że od dnia 16 marca 2022 roku, obywatele Ukrainy mogą składać dokumenty o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie (żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe). Ten rodzaj wsparcia dotyczy wszystkich, którzy legalnie przybyli do Polski po 24 lutego i są wpisani do rejestru Pesel.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska