fbpx
Strona głównaBiznesOgromne zainteresowanie Kartą Dużej Rodziny

Ogromne zainteresowanie Kartą Dużej Rodziny

 

Rodziny wielodzietne, mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, która oferuje m.in. z bogatą ofertę usług kulturalnych czy rekreacyjnych, jak również z wielu rabatów np. na niektórych stacjach paliw. Co więcej, posiadacze owej karty mogą otrzymać zniżki na przejazdy pociągami oraz komunikacją miejską w niektórych miejscowościach.

O 100 podań więcej niż w styczniu ubiegłego roku złożono w Częstochowskim Centrum Świadczeń. Do tej pory (czyli tylko w styczniu) złożono już 121 wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny.

W całym 2018 roku w Częstochowie złożono 272 wnioski. Od 1 stycznie 2019 roku Prawo do posiadania Karty przysługuje każdemu członkowi rodziny wielodzietnej, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek. Rodzice korzystają z uprawnień Karty dożywotnio, dzieci do końca nauki jednak nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia. Wnioski o Kartę Dużej Rodziny można składać w Częstochowskim Centrum Świadczeń przy ul. Sobieskiego. KDR dostępna jest również w formie aplikacji mobilnej.

Karta Dużej Rodziny: jak ją otrzymać?

Karta Dużej Rodziny wydawana jest na wniosek. Jedna osoba może złożyć wniosek o Karty dla całej rodziny. Ten, który go składa w imieniu rodziny, musi wpisać w formularzu dane rodziców, ewentualnie małżonka rodzica oraz dzieci. Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, w tym zastępczym, którzy wychowują lub w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci.

Co ważne – wniosek o wydanie Karty Dużej może wypełnić każdy pełnoletni jej członek. O KDR dla rodziców, których dzieci są już dorosłe, mogą wnioskować także dzieci.

Karta może być plastikowa i elektroniczna w formie wygodnej aplikacji mKDR. Warto wnioskować o obie jej formy. Można to zrobić za pośrednictwem strony empatia.mpips.gov.pl lub w gminie, w miejscu zamieszkania członka, lub członków rodziny.

(red.)

 

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -