fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeMiejski Zarząd Dróg w Częstochowie wprowadził ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie wprowadził ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych

Przejazd przez przejście dla pieszych, łączące Al. NMP i al. Sienkiewicza będzie możliwy tylko dla samochodów o masie łącznej do 20 ton. Ograniczenia dyktowane są względami bezpieczeństwa.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje o wprowadzeniu zmian w ruchu pojazdów ciężarowych. W efekcie przejazd przez przejście dla pieszych łączące Al.NMP i al. Sienkiewicza (w ciągu ul. Popiełuszki) będzie możliwe wyłącznie dla samochodów o łącznej masie do 20 ton.

Ograniczenia podyktowane są wynikami ekspertyzy technicznej nieczynnego przejścia podziemnego znajdującego się pod jezdnią. Miejski Zarząd Dróg, jako zarządca pasa drogowego jest ustawowo zobowiązany do zlecania co 5 lat takich badań dotyczących różnego rodzaju obiektów i stosowania się do ustaleń, które z nich wynikają. Aktualny stan techniczny przejścia wymaga wprowadzenia ograniczeń. W obrębie przejścia zostanie ustawione oznakowanie pionowe informujące o ograniczeniu tonażu.

MZD prosi kierujących samochodami ciężarowymi o uwzględnienie limitu przy planowaniu przejazdu przez miasto. Limit ten nie obowiązuje jednak pojazdów publicznego transportu zbiorowego.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here