fbpx

Częstochowa: Odkręcił koło z blokadą i uciekł – grozi mu odpowiedzialność karna

Mężczyzna, który nieprawidłowo zaparkował samochód, odkręcił koło, próbował przepiłować założoną przez strażników miejskich blokadę, a następnie uciekł na swoją posesję.

W poniedziałek po godz. 10 strażnicy miejscy założyli na koło nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu blokadę. Kilkanaście minut później patrol Straży Miejskiej otrzymał informację o kradzieży blokady. Sprawca miał odkręcić koło z blokadą i próbował ją przepiłować.

Strażnicy miejscy na miejscu stwierdzili pojazd bez koła, na którym była założona blokada. Pojazd podparty był na podnośniku. Z uwagi na powyższe na miejsce wezwano patrol Policji. Sprawca próbował ukryć się na swojej posesji. Okazało się, że kierowca auta nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna popełnił kilka wykroczeń: zaparkował auto niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, ukradł blokadę i próbował ją zniszczyć, a także nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Strażnicy miejscy sporządzili notatkę urzędową celem prowadzenia dalszego postępowania przez IV Komisariat Policji. Sprawca musi liczyć się z odpowiedzialnością za swoje czyny.

LN/SM Częstochowy