Oddział pediatrii w Radomsku został zawieszony

0
1257
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Działanie Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku zostało zawieszone do końca 2021 roku.

Oddział Dziecięcy został zawieszony do końca tego roku, gdyż powstały okoliczności, które są niezależne od szpitala, brak jest kadry lekarskiej, która niezbędna jest do pracy na oddziale oraz brak osoby, która zajmie się kierowaniem oddziałem.

Oddział pediatrii, który został przeniesiony do nowych pomieszczeń na terenie szpitala jest już w pełni przygotowany do wznowienia oraz przyjmowania małych pacjentów. Został wykonany remont oraz dezynfekcja pomieszczeń, a także skompletowano jego wyposażenie.

Pojawiły się niestety problemy z zapewnieniem niezbędnej kadry medycznej. Mimo szeroko przeprowadzonych działań Szpitalowi nie udało się znaleźć lekarza specjalisty z zakresu pediatrii z wymaganymi kwalifikacjami, który chciałby kierować tym oddziałem. Właśnie powyższe spowodowało, iż Szpital Powiatowy w Radomsku przestał spełniać wymagania, które niezbędne są do prowadzenia oddziału pediatrii. W takiej sytuacji dyrekcja Szpitala w tej chwili nie ma możliwości skompletowania obsady lekarskiej.

Dlatego też Oddział Pediatrii do końca bieżącego roku zostanie nieczynny. Wszystkie dzieci z powiatu radomszczańskiego, które będą wymagały hospitalizacji, będą miały zapewnioną opiekę medyczną w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, a także w Tomaszowskim Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim. Jeśli pojawi się sytuacja nagła należy skontaktować się z punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Radomsku, gdzie w razie takiej potrzeby będzie możliwa konsultacja z lekarzem pediatrą.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku poinformowała, iż obecnie starają się pozyskać kadrę medyczną i przywrócić świadczenia działalności w ramach Oddziału Dziecięcego z Izba Przyjęć.

K KIK