W Myszkowie otwarto Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

0
723
oddział 3

W Szpitalu Powiatowym w Myszkowie został uroczyście otwarty Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Budowa pochłonęła ponad 4 miliony złotych.

oddział 1
fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Powstanie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie władze samorządu Powiatu Myszkowskiego uważają za wielki sukces. Dzięki temu przedsięwzięciu Szpital będzie jeszcze bardziej zaawansowaną jednostką świadczącą pomoc medyczną.

– „Obok kardiologii to jest jeden z naszych najważniejszych oddziałów. Obydwa oddziały powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat i są znakomicie wyposażone. To bardzo ważne, ponieważ pacjenci nie będą musieli dojeżdżać do oddalonych ośrodków, gdyż u nas w Myszkowie takie oddziały już działają” – podkreśla Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

– „To ważny dzień dla społeczności powiatu myszkowskiego, bo bliskość pomocy i szybkość jej udzielania ma istotne znaczenie w ratowaniu życia ludzkiego. Cieszę się, że Pan Premier Morawiecki z rezerwy budżetu państwa przeznaczył specjalne środki na to, żeby w naszym powiatowym szpitalu w Myszkowie powstał OIOM, a więc oddział, który stoi na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o ratowanie zagrożonego życia – mówi Europoseł Jadwiga Wiśniewska, która jest zaangażowana w pomoc na rzecz rozwoju publicznej służby zdrowia w Powiecie Myszkowskim i również w przypadku pozyskania środków na utworzenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – wsparła działania w tym kierunku.

Na tę przeprowadzoną inwestycję zaplanowano środki w wysokości 4.281.585,22 zł, w których znalazła się dotacja z budżetu państwa w wysokości 3.000.000,00 zł (rządowa dotacja, na którą została podpisana umowa w 2020 roku pomiędzy wojewodą Jarosławem Wieczorkiem a Powiatem Myszkowskim).

Głównym celem powstania Oddziału było zwiększenie dostępności i poprawy wykonywania świadczeń medycznych. Pięć odpowiednio przygotowanych i wyposażonych łóżek wraz z wyposażeniem medycznym ma ogromne znaczenie ze względu na możliwość podjęcia natychmiastowej intensywnej opieki nad pacjentami, których stan zdrowia uległ radykalnemu pogorszeniu.

Dzięki współpracy z innymi oddziałami na nowym oddziale istnieje teraz możliwość leczenia pacjentów w stanie zagrożenia życia, wymagających ciągłego monitorowania funkcji życiowych oraz skomplikowanego leczenia, między innymi z niewydolnością oddechową, krążeniową czy nerek.