fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

Oddaj krew, uratuj komuś życie

W najbliższy wtorek, 23 lipca, przed Dworcem Głównym PKP w Częstochowie na placu Rady Europy, stanie mobilny punkt poboru krwi. Częstochowa jest jednym z 12 miast w Polsce, w których  tego dnia odbędzie się ogólnopolska akcja ,,Kolej na Ciebie – uratuj życie”.

Oddaj krew, uratuj komuś życie 1

Organizatorem przedsięwzięcia jest  Fundacja Grupy PKP, a współorganizatorami spółki z Grupy PKP, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółka Polonus oraz Kolejarska Służba Krwi. Celem  akcji odbywającej się w całym kraju przy dworcach PKP, jest promocja honorowego krwiodawstwa i kreowanie dobrych wzorców postaw społecznych. Pobór krwi odbywa się latem nie przypadkowo. Wakacje to czas, gdy liczba osób oddających krew maleje, a jednocześnie wzrasta liczba pacjentów, głównie ofiar wypadków drogowych, którzy muszą mieć przeprowadzoną transfuzję ratującą życie.

W Częstochowie krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru przed dworcem kolejowym Częstochowa Główna od godziny 10 do 14.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -