fbpx
Strona głównaEdukacjaOd sportu, przez naukę i zabawę do sukcesu!

Od sportu, przez naukę i zabawę do sukcesu!

Uczniowie mówią, że czują się tu szczęśliwi. Rodzice są zadowoleni, że ich dzieci uczą się w przyjaznej i bezpiecznej szkole. Jeśli i Wy szukacie dla swoich pociech placówki, w której będą mogły nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać swoje liczne pasje, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie jest z pewnością świetnym wyborem.

7 powodów, dla których warto zostać uczniem Szkoły Podstawowej nr 7

Tradycja połączona z nowoczesnością, dobre relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami oraz wysoki poziom nauczania to tylko niektóre atuty, którymi może się poszczycić Szkoła Podstawowa nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od roku szkolnego 2017/2018 tworzone są tu klasy sportowe (piłka nożna chłopców, lekkoatletyka dziewcząt i chłopców).

Szkoła z sukcesem podejmuje starania, aby pogodzić naukę ze sportem. Lekkoatletyka i piłka nożna to w szkole dyscypliny wiodące. Aktywny udział w ogólnopolskim programie „Lekkoatletyka dla każdego” powoduje wzrost zainteresowania młodzieży tą dyscypliną sportu. Treningi dają dzieciom wiele radości, ogromną satysfakcję z aktywności fizycznej, możliwość rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Szkoła nie zapomina też o innych sportach, gwarantując wszechstronny rozwój swoich wychowanków (uczniowie klas sportowych mają też zajęcia na basenie). Poprzez sport kształtują swój charakter, stają się ambitni, kreatywni, odporni na stres, pracowici. Uczniowie biorą udział w wielu imprezach sportowych na terenie miasta, powiatu i województwa, osiągając wysokie lokaty.

Uczniom ,, Siódemki’’ nie są obce zdrowe nawyki, a aktywny tryb życia to jeden z priorytetów szkoły, zwłaszcza w dobie komputerów i nowoczesnych technologii. Aktywność fizyczna pomaga im wzmacniać odporność organizmu, stwarza możliwość zdrowego ujścia emocji i stresu. Od października 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 7 dołączyła do elitarnego grona Śląskich Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Uczniowie klas sportowych osiągają wysokie wyniki nie tylko w sporcie, ale również w nauce. ,,Siódemka’’ zapewnia im bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, dzięki czemu mogą w pełni rozwijać swoje rozliczne zainteresowania i pasje. Sport kształtuje w nich samodyscyplinę, odpowiedzialność, umiejętność koncentracji, a także wspaniale wpływa na prawidłową pracę mózgu. Szkoła ma wielu laureatów konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera i motywuje rozwój każdego dziecka. W razie pojawiających się problemów uczniowie mają zapewnioną opiekę pedagoga, logopedy oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Uczniowie uzdolnieni otrzymują wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w postaci zajęć rozwijających uzdolnienia. W klasach sportowych do poszczególnych roczników przypisani są również doświadczeni trenerzy ( współpraca z RKS Raków i CKS Budowlani).

Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną (m.in. tablice multimedialne, monitory interaktywne), sportową i rekreacyjną. W ramach programu Erasmus+ została utworzona i w pełni wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny STEM pracownia (m.in. drukarka 3D, stacja pogody, roboty edukacyjne, mikroskopy). Uczniowie mają też do dyspozycji nowoczesną halę sportową z siłownią i salą fitness oraz boisko wielofunkcyjne. Z myślą o potrzebach uczniów klas I powstały natomiast sale lekcyjne, wyposażone w nowe ławki, meble i różnorodne pomoce dydaktyczne. Zaplecze sanitarne szkoły dostosowane jest do wzrostu najmłodszych wychowanków. Placówka dysponuje także nowocześnie urządzoną świetlicą, w której dzieci kreatywnie i atrakcyjnie spędzają czas w strefie ciszy i nauki lub w strefie relaksu i zabawy z „Tajemniczą Wyspą”.

W szkole dużą wagę przywiązuje się nie tylko do edukacji, ale także do rozwoju kompetencji społecznych uczniów. Dzieci uprawiające sport mają wyjątkową łatwość nawiązywania kontaktów, potrafią współpracować w grupie, są niezależne i chętne do podejmowania wyzwań. Uczniowie biorą udział w ciekawych wycieczkach, rajdach, wystawach. Organizowane są dla nich wyjścia do kina, teatru i filharmonii. Mają także możliwość włączania się w działalność charytatywną w ramach szkolnego wolontariatu. Placówka wraz z partnerskimi szkołami za granicą z powodzeniem realizuje międzynarodowe projekty Erasmus+.

W szkole panuje życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera, uczniowie maja szansę uwierzyć we własne siły. Zwraca się tu szczególną uwagę na dobrą współpracę z rodzicami. A sami uczniowie? Na pytanie, co najbardziej lubią w swojej szkole, odpowiadają, że mają tutaj wielu przyjaciół.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here