fbpx
Strona głównaPolecaneOd soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz...

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili nowe obostrzenia. Będą one obowiązywać od 27 marca do 9 kwietnia. Jeśli będzie taka konieczność, po 9 kwietnia pojawią się nowe ograniczenia.

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne 1

Napór trzeciej fali jest bardzo, bardzo silny – powiedział premier Morawiecki. – Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia.

Trudną sytuacją epidemiczną rząd tłumaczy konieczność wprowadzenia szybko nowych obostrzeń. Zmiany obowiązywać będą w organizacji handlu, ale także w przedszkolach, żłobkach czy punktach usługowych.

I tak, od soboty w handlu wprowadzone zostaną nowe limity klientów, którzy jednocześnie mogą robić zakupy. W sklepach o powierzchni ponad 100 metrów na jednego klienta od 27 marca będzie przypadać nie jak dotąd 15, a 20 metrów kwadratowych. Zamknięte zostaną od soboty wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe. Dotyczy to handlu detalicznego, hurtownie i składy budowlane pozostaną otwarte.

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne 2

Rząd zdecydował się również na zamknięcie żłobków i przedszkoli. Rodzice otrzymają zasiłki opiekuńcze. Opiekę dla maluchów przewidziano jedynie w przypadku dzieci rodziców, którzy pracują w służbie zdrowia oraz służbach ratowniczych i mundurowych.

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne 3

Od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte mają być także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Obiekty sportowe będą dostępne jedynie dla sportu wyczynowego, w ramach treningu.

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne 4

Kościoły i wszelkie miejsca kultu mają pozostać otwarte. Tutaj wprowadzono limit wiernych taki jak w sklepach, czyli na jedną osobę musi przypadać 20 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

Od soboty nowe obostrzenia – zamknięte żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne 5

Rząd zaleca także, aby wszędzie tam, gdzie się da, zdecydowanie przejść na pracę zdalną. Jak powiedział minister zdrowia chodzi o ograniczenie mobilności ludności.

Jeśli chodzi o zbliżające się Święta Wielkanocne, premier zaapelował, aby spędzić je, podobnie jak rok temu, jedynie w gronie najbliższych, wśród domowników i zrezygnować z rodzinnych spotkań.

Wszystkie pozostałe obowiązujące wcześniej ograniczenia pozostają w mocy.

(zdjęcia i grafika Twitter Kancelarii Premiera RP)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here