fbpx
Strona głównaWiadomościKłobucka policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem nastolatki

Kłobucka policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem nastolatki

15-latka została potrącona przez samochód wczoraj wieczorem w Truskolasach. Dziewczyna z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku, do wypadku doszło wczoraj o godzinie 21, na drodze wojewódzkiej, w miejscowości Truskolasy. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący chevroletem typu SUV, 24-letni mężczyzna jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na wysokości skrzyżowania z ulicą Długą, potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą. Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym.

Poszkodowana 15-letnia mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Kierujący samochodem, mieszkaniec tej samej gminy, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kłobuccy śledczy ustalają teraz dokładny przebieg zdarzenia.

Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Szczególnie pieszy, który jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo, przechodząc przez jezdnię powinien zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy jest dobrze widziany przez pozostałych uczestników ruchu.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here