fbpx
Strona głównaPolecaneOd przyszłego tygodnia sporo zmian w organizacji ruchu w centrum Częstochowy. Powodem...

Od przyszłego tygodnia sporo zmian w organizacji ruchu w centrum Częstochowy. Powodem jest modernizacja linii tramwajowej

Już od wtorku, 9 lutego, zamknięte zostanie dla samochodów skrzyżowanie al. Kościuszki i ul. Jasnogórskiej. Ruch zostanie skierowany objazdem. Zmiany będą obowiązywać co najmniej przez 3 tygodnie.

Od przyszłego tygodnia sporo zmian w organizacji ruchu w centrum Częstochowy. Powodem jest modernizacja linii tramwajowej 1

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, wschodni wlot i wylot ze skrzyżowania (od strony ulicy Wały Dwernickiego), będzie zamknięty dla ruchu. Mieszkańcy budynków zlokalizowanych między ulicami: Kościuszki, Wały Dwernickiego, al. Jana Pawła II i al. NMP oraz osoby zaopatrujące „Ryneczek”, będą mogli czasowo korzystać z objazdu lokalnego ulicą Lelewela. MZDiT uprzedza, że zmiany na skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska będą wieloetapowe, a utrudnienia wzrosną na końcu podczas układania nowej nawierzchni na całym skrzyżowaniu.

W najbliższych dniach zamknięte zostanie także skrzyżowanie z ul. Orzechowskiego. W związku z tym MPK wprowadza zmiany na trasie autobusy linii 69. Pisaliśmy kilka dni temu:

Miasto prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie dokonywanych zmian w organizacji ruchu, w szczególności na tymczasowo utworzonym skrzyżowaniu Kościuszki i Lelewela i przebudowywanym skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska.

Jak zorganizowany będzie ruch w rejonie zamkniętego skrzyżowania, a także, gdzie napotkamy ekipy modernizujące tory obrazuje poniższa mapa:

Od przyszłego tygodnia sporo zmian w organizacji ruchu w centrum Częstochowy. Powodem jest modernizacja linii tramwajowej 2
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here