fbpx

Od jutra zmiana w transporcie publicznym. W autobusach czy tramwajach będzie mogło podróżować jednocześnie więcej pasażerów

Od soboty, 8 maja, obowiązują nowe zasady w organizacji transportu publicznego. Rozporządzenie Rady Ministrów zwiększa liczbę pasażerów, którzy mogą jednocześnie podróżować w autobusie lub tramwaju. Od 15 maja limity te mają być kolejny raz zwiększone.

Nowe zasady w transporcie publicznym określa rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Mowa jest w nim o tym, że od jutra, czyli od 8 maja, autobusami i tramwajami będzie mogło podróżować więcej osób, chociaż nadal z ograniczeniami.

I tak od 8 do 14 maja dopuszczona będzie w transporcie publicznym liczba osób, która nie przekracza 50 procent liczby miejsc siedzących w pojeździe lub 30 procent ogólnej dopuszczalnej liczby pasażerów (chodzi o miejsca siedzące i stojące łącznie).

Od 15 maja autobus lub tramwaj będzie mógł przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi 100 procent liczby miejsc siedzących albo 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Kolejne zmiany w tej kwestii rząd zapowiada po 5 czerwca.