fbpx
Strona główna Polecane Od jutra wielkie zmiany w MPK

Od jutra wielkie zmiany w MPK

1 kwietnia Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zapowiada wiele zmian w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji. Niektóre związane są z prowadzonymi w mieście inwestycjami, część z nich jednak to efekt stanu epidemicznego, jakie mamy w całej Polsce.


Podstawowa zmiana z zasadach kursowania autobusów, to wprowadzenie od jutra wakacyjnego rozkładu jazdy. W tym samym dniu także zawieszone zostanie kursowanie nocnych linii nr 81, 82, 83 i 84. Na przystankach należy sprawdzać godziny odjazdów oznaczone kolorem niebieskim.
W liniach podmiejskich do gminy Olsztyn (57, 58, 59 i 67) od poniedziałku do soboty będą obowiązywały natomiast sobotnie rozkłady jazdy – godziny kursów oznaczone kolorem zielonym.
— Do obsługi połączeń, na których trasie znajdują się duże zakłady pracy i szpitale 1 kwietnia zostanie skierowana zwiększona liczba taboru przegubowego dysponującego dużą liczbą miejsc siedzących dla pasażerów — zapowiada rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. — Tak będzie na liniach numer: 10, 11, 13, 19, 21, 23, 25, 27 i 28.

Od jutra wielkie zmiany w MPK 1

Jak informuje MPK, aby tego dokonać, od 1 kwietnia autobusy i kierowcy, których kursy zostaną wycofane w związku ze zmianą rozkładu na wakacyjny, będą skierowani na linie najbardziej obciążone, dowożące częstochowian do pracy.
Mimo epidemii trwa modernizacji linii tramwajowej w Częstochowie. W związku z tą inwestycją, Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że od 1 kwietnia do odwołania, zostaje zawieszone kursowanie tramwajów na odcinku Północ – Tysiąclecie – Śródmieście – Zajezdnia MPK.
Zmiany, jakie na czas zawieszenia kursowania tramwajów wprowadza MPK, wyglądają następująco:
Linia nr 1 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Kucelin – Zajezdnia MPK. Ze względu na trwającą przebudowę pętli tramwajowej przy Rezerwacie Archeologicznym, w dalszym ciągu nie kursuje linia nr 2, a wszystkie kursy „jedynki” są wykonywane do Kucelina.

Linia nr 3 (tramwajowa) zostanie skrócona do relacji Stadion Raków – Zajezdnia MPK.

Linia nr 123. Będzie to zastępcza linia autobusowa „za tramwaj”, kursująca w relacji Fieldorfa-Nila – Zajezdnia MPK. Autobusy linii nr 123 będą kursować z częstotliwością od 5 minut w dni robocze, w godzinach szczytu do 10 minut wieczorami oraz w niedziele i święta. Bilety jednorazowe zachowują ważność przy przesiadkach między liniami tramwajowymi a autobusami linii nr 123.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here