fbpx

Obchody Światowego Dnia Inżyniera na Politechnice Częstochowskiej

Politechnika Częstochowska obchodziła Światowy Dzień Inżyniera. Na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów odbyły się zajęcia, które miały na celu zachęcenie młodych ludzi do studiów inżynierskich.

Międzynarodowy Dzień Inżyniera obchodzony jest od 2020 roku i został ustanowiony z Inicjatywy Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich. Ideą święta jest podkreślenie wagi twórców techniki i znaczenia ich pracy.

Absolwenci Politechniki Częstochowskiej i pracownicy częstochowskich firm, spotkali się z uczniami szkół ponadpodstawowych, aby poprzez warsztaty i ciekawy panel dyskusyjny zachęcić młodzież do zostania studentami uczelni technicznej.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, przedstawiciele największych firm, które prowadzą działalność w naszym regionie, opowiadali o pracy ich przedsiębiorstwach, prezentując również swoje oferty pracy. Politechnikę odwiedzili wystawcy z: Liberty Steel, Brembo, Maskpol, SFC Solutions, ZF, Klimas, Exact Systems, Stoelzle, Oras, Neapco, Yawal i inne.

Uczniowie szkół średnich i studenci wzięli udział w konkursie z wiedzy technicznej, a zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody. Spore emocje wywołała rywalizacja między Władzami Uczelni a Samorządem Studenckim. Z kolei podczas panelu dyskusyjnego absolwenci częstochowskiej uczelni opowiadali o swoich planach zawodowych.

Dodatkowym punktem wydarzenia było podpisanie umów o wzajemnej współpracy pomiędzy Politechniką a V LO im. A. Mickiewicza oraz VIII LO Samorządowym w Częstochowie.

Warto przypomnieć, że już w najbliższy czwartek na Politechnice Częstochowskiej startuje 8. edycja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. W zajęciach popularyzujących naukę oraz rozwijających zdolności matematyczno-przyrodnicze wezmą udział dzieci od 6 do 16 roku życia. Młodzi odkrywcy podzieleni będą na trzy kategorie wiekowe. Już 9 marca uczestnicy CzUMO( Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy) złożą uroczyste ślubowanie, a najmłodsi „studenci” otrzymają indeksy.