fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaWydarzeniaObchody Dni Samorządu w Gminie Blachownia

Obchody Dni Samorządu w Gminie Blachownia

Już niebawem Dni Blachowni. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców gminy?

Tegoroczne obchody Dni Blachowni zaplanowano na 26-28 maja. Pierwszy dzień zapowiada uroczyście ponieważ właśnie w piątkowy wieczór odbędzie się gala wręczenia Blachowiańskich Łabędzi. Nagrody dla mieszkańców, którzy w szczególny sposób działają na rzecz społeczności Blachowni, zostaną wręczone po raz drugi. Kto tym razem otrzyma to wyróżnienie, będzie można się przekonać już 26 maja. Tego samego dnia wieczorem, odbędzie się koncert Krzysztofa Niedźwieckiego.

Z kolei w sobotę (27 maja), na specjalnie przygotowanej letniej scenie, wystąpi coverowy zespół, który zaprezentuje największe przeboje disco polo. Sceniczne atrakcje zapowiadać będzie znany prezenter radiowy i telewizyjny, piosenkarz- Norbi. Artysta wystąpi również w duecie z laureatem gminnego konkursu ,,Zostań gwiazdą”. Drugi dzień świętowania Dni Blachowni zakończy się koncertem Czadomena i dyskoteką w plenerze.

Dużą atrakcją dla całych rodzin będzie z pewnością Wesołe Miasteczko, a także mnóstwo konkursów, stoiska z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Uczestnicy, którzy zdecydują się wypełnić ankietę dotyczącą rozwoju i planowania przyszłości – „Blachownia, w której chcesz żyć”, wezmą udział w losowaniu nagród specjalnych.

Nie zabraknie sportowej rywalizacji. W sobotę odbędzie się turniej singli dziewcząt w OSiR, wyścigi na torze w Wyrazowie, a w niedzielę -28 maja: zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza i półmaraton. Najmłodsi rozpoczną obchody Dnia Dziecka wraz z OSP Blachownia.

Gmina Blachownia zaprasza mieszkańców do wspólnych obchodów jej święta.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -