fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowskie obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Częstochowskie obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Miejskie uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenie z 2010 r. odbędą się 10 kwietnia. O godz. 8.41 zawyją także syreny – będzie to zarazem test ich sprawności.

W poniedziałek miejskie budynki będą udekorowane flagami narodowymi. Dokładnie o godz. 8.41 przedstawiciele władz Częstochowy złożą wiązanki kwiatów,a także zapalą znicze przy grobie Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego znajdującym się na Cmentarzu Kule.

Zbiórkę uczestników zaplanowano o godz. 8.30 przed bramą główną tego cmentarza. Natomiast już od godz. 8 honorową wartę przy grobie wystawi Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca.

Następnie zaplanowano przejazd na Plac Katyński. Przy tablicy, którą odsłonięto tam podczas żałoby narodowej w 2010 r., oddany zostanie hołd wszystkim 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Także 10 kwietnia – o godz. 8.41 – odbędzie się trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Podstawą prawną do takiego testu sprawności syren jest rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.  

red., mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV