W Miedźnie powstanie nowy posterunek Policji

0
496
Kroczyce

Dzięki podpisaniu porozumienia o przekazaniu działki w Gminie Miedźno powstanie nowy posterunek Policji.

posterunek policji kroczyce
Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

13 kwietnia 2021 roku w siedzibie Urzędu Gminy Miedźno zostało podpisane kolejne porozumienie w sprawie użyczenia działki pod budowę posterunku Policji, która znajduje się pomiędzy ul. Słoneczną, a ul. Księżycową w Miedźnie (tuż obok ośrodka zdrowia). Porozumienie podpisali wójt Piotr Derejczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka.

nowy posterunek Policji
Fot. UG w Miedźnie

Nowy posterunek ma być identyczny z tym, który właśnie powstaje w Kroczycach, w powiecie zawierciańskim. Budynek będzie miał nowoczesny zewnętrzny designerski wygląd. W środku znajdą się cztery pomieszczenia biurowe, kotłownia, garaż, szatnia, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia użytkowa ma wynieść około 195 m². Na tę inwestycję gmina zabezpieczyła kwotę 100 tys. zł.

Nowa jednostka znacznie wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców Miedźna, jak również sąsiednich gmin. Dzięki posterunkowi zwiększy się bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami, co wpłynie również na skrócenie czasu realizacji zgłaszanych zdarzeń.