fbpx
Strona głównaPolecaneUważaj na SMS-y dotyczące rzekomo Twojej przesyłki! Częstochowscy policjanci ostrzegają: możesz paść...

Uważaj na SMS-y dotyczące rzekomo Twojej przesyłki! Częstochowscy policjanci ostrzegają: możesz paść ofiarą oszustwa!

Oszuści szukają stale innym metod działania, aby ukraść nasze pieniądze. Ostatnio coraz częściej wykorzystują do tego celu fałszywe SMS-y dotyczące paczek.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, w ostatnich dniach przestępcy rozsyłają SMS-y o treści “Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”. To kolejna próba oszustwa. Dla własnego dobra, lepiej ignorować te fałszywe wiadomości i nie klikać w zawarte w nich linki.

Przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób powyższe wiadomości – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. – Zależy im, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Za pomocą takich właśnie wiadomości, przestępcy mogą uzyskać dostęp do naszego konta bankowe i „wyczyścić” je do zera. Jeśli już kliknęliśmy w taki link, policja radzi, aby z innego telefonu skontaktować się z bankiem i zastrzec konto.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -