fbpx
Strona głównaPolecaneNowy inwestor w mieście. Japońska firma TS TECH otworzy w Częstochowie swój...

Nowy inwestor w mieście. Japońska firma TS TECH otworzy w Częstochowie swój oddział

Japońska firma TS TECH zamierza stworzyć w Częstochowie swój oddział. Nowy inwestor w mieście oznaczać będzie nowe miejsca pracy.

Przedstawiciele japońskiego inwestora spotkali się w Urzędzie Miasta z władzami Częstochowy. Rozmowa dotyczyła planów ulokowania nowego oddziału firmy w mieście. Inwestor ma w planach wystartowanie z produkcją w Częstochowie we wrześniu przyszłego roku, a z masową w czerwcu 2023 r. Docelowo firma ma zatrudnić 200 pracowników. W Częstochowie byłyby produkowane fotele dla kilku europejskich koncernów samochodowych.

W czasie spotkania stronę japońską reprezentował Yoshikazu Ariga, a Częstochowę prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Piotr Grzybowski i kierownik Centrum Obsługi Inwestora Anna Tymoshenko.


Szybka decyzja o zainwestowaniu w Częstochowie zaowocuje otwarciem nowego zakładu produkcyjnego z branży automotive na już zakupionej nieruchomości.

– Inwestor jest w trakcie dopełniania formalności związanych z założeniem spółki TS TECH Poland z siedzibą w Częstochowie – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Korzenie firmy sięgają roku 1960. TS TECH zajmuje się głównie produkcją foteli samochodowych i siedzeń do motocykli dla takich klientów jak Honda czy Suzuki. Są obecni m.in. w Japonii, Ameryce, Niemczech, Tajlandii i Chinach, zatrudniając 15 tys. pracowników.


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -