fbpx
Strona głównaPolecaneKierowca, który na pasach potrącił pieszego trafił na 3 miesiące do aresztu

Kierowca, który na pasach potrącił pieszego trafił na 3 miesiące do aresztu

Do 12 lat więzienia grozi częstochowianinowi, który na pasach potrącił pieszego. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Tragiczny w skutkach wypadek (pieszy, również 47-letni mieszkaniec Częstochowy, w stanie krytycznym przebywa w szpitalu) miał miejsce 15 listopada. Kierując bmw, 47-letni Sebastian Z. W poniedziałek wieczorem wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie w centrum Częstochowy i w alei Kościuszki potrącił przechodzącego prawidłowo po pasach pieszego. Kierowca bmw nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu i zaczął uciekać, doprowadzając do zderzenia z innym autem, które wylądowało na torowisku.


– Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Częstochowy, który miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – przekazała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Śledczy z częstochowskiego Wydziału Kryminalnego przesłuchali świadków, skrupulatnie przejrzeli nagrania z monitoringu, wykonali szczegółowe ustalenia, by w środę, 17 listopada, całość zgromadzonych materiałów przekazać prokuratorowi. Ten na podstawie zebranych danych, postawił 47-latkowi zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie – uzupełnia rzeczniczka częstochowskiej policji.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie proszą osoby, które były świadkami zdarzenia, oraz względem których kierujący bmw powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub posiadają nagrania rejestrujące niebezpieczną jazdę sprawcy przestępstwa o kontakt z Wydziałem Kryminalnym pod numerem 47 85 812 80, lub z najbliższą jednostką policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -