Kłobuckie Pogotowie Ratunkowe zyskało nowy ambulans

0
537
ambulans 6

Dzięki unijnym środkom przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia Pogotowie Ratunkowe działające w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku zyskało nowy ambulans.

ambulans 3
fot. Starostwo Powiatowe w Kłobucku

Nowiutki, z częściowym wyposażeniem ambulans trafił na wyposażenie zespołu ratownictwa medycznego, działającego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku.

Było to możliwe dzięki realizacji projektu związanego z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia pn. „Dostawa ambulansu oraz środków ochrony indywidualnej na potrzeby Pogotowia Ratunkowego ZOZ w Kłobucku”.

Pojazd jest ambulansem sanitarnym typu B. Oznacza to, że jest zgodny z polską normą PN: EN 1789 i jest przystosowany do transportu na noszach maksymalnie jednego potrzebującego pomocy pacjenta oraz trzyosobowego zespołu specjalistycznego/podstawowego ratownictwa medycznego.

Karetka może być wykorzystywana także jako ambulans typu S lub P zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

Całkowity koszt zakupu karetki wraz z częściowym wyposażeniem to 550 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Europejskiego wyniosło 500 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here