fbpx

Nowe przystanki autobusowe już gotowe

W ostatnim czasie Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie oddał do użytku pasażerów MPK nowe przystanki autobusowe. Pojawiły się one na Parkitce, Stradomiu oraz Grabówce.

Wybudowano zatokę i peron autobusowy w ul. Okulickiego na Parkitce (kierunek miasto) służy pasażerom już od kilku tygodni. Teraz nowe zatoki pojawiły się przy ul. Sabinowskiej w dzielnicy Stradom (na wysokości Centralnej Szkoły PSP w obu kierunkach). MPK ma także nowy przystanek w ul. Św. Rocha w obu kierunkach (na wysokości ul. Zakopiańskiej) na Grabówce.

Przystanek „Zakopiańska”, a dokładniej dwa przystanki (w obu kierunkach) obowiązuje pomiędzy dotychczasowymi przystankami: „Wręczycka” i „Odrodzenia”, i korzystają z niego pasażerowie linii nr 19, 26, 29 i 31.

Przy przystanku „Szkoła Straży Pożarnej”przy ulicy Sabinowskiej wyremontowano dwie zatoki przystankowe (w obu kierunkach). Jednocześnie przystanki zastępcze uległy likwidacji. Zmiana dotyczy linii nr: 14, 23, 25, 33, 38 i 69.

Wszystkie zostały wybudowane w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie i zostały sfinansowane z budżetu miasta. Ich koszt to ponad 520 tys. zł brutto.