fbpx

Bezpłatne badanie mammograficzne w Koziegłowach

W ramach akcji „Mamo! Mamo! Mammobus!” Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

Badanie będzie przeprowadzone w mobilnej pracowni mammograficznej – Mammobusie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie wyposażenia techników, dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej, oraz obsługi pacjentów.

Tylko trzy Panie na raz będą mogły przebywać w busie, daje to możliwość dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy zmierzą temperaturę pacjentkom oraz poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Maseczka obowiązkowa!

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które:

  • Są ubezpieczone;
  • Nie są leczone z powodu raka piersi;
  • Nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  • Są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i wykonywana jest niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań 26 maja 2021 roku w godzinach od 9:00 do 17:00 przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury na ul. Żarecka 28.

Na badanie trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58/ 767 34 44. Do rejestracji będzie potrzebny dowód osobisty, a na samą już kontrolę poprzednie zdjęcia mammograficzne.

Pamiętajmy drogie Panie, systematyczne i dokładne badanie może w zdecydowany sposób przyczynić się do wykrycia nowotworu na wczesnym etapie rozwoju, a co za tym idzie szybkie podjęcie leczenia.

koziegłowy
Fot. UGiM w Koziegłowach