fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomSprzedaż mieszkań 5. etapu inwestycji Nowa Częstochowa już rozpoczęta

Sprzedaż mieszkań 5. etapu inwestycji Nowa Częstochowa już rozpoczęta

To doskonała okazja dla tych, którzy szukają mieszkania i lubią komfortowe życie w centrum miasta. Deweloper osiedla Nowa Częstochowa podkreśla, że ustawia się już kolejka zainteresowanych zakupem. Czy to oznacza, że mimo lekkiego ochłodzenia na rynku inwestycji mieszkaniowych, w Częstochowie nadal jest popyt na mieszkania od dewelopera?

Nowa Częstochowa – budynek C w sprzedaży

Pierwszy kwartał 2021 roku w całym kraju był rekordowy pod względem popytu na nowe mieszkania i domy. Później nastąpiła zmiana. Początek roku 2022 na rynku sprzedaży mieszkań można scharakteryzować słowami ostrożność i asekuracja, co spowodowane jest między innymi zmianami w systemie podatkowym, rosnącymi stopami procentowymi i drożejącymi kredytami. Mimo to inwestor osiedla Nowa Częstochowa, jednego z większych projektów deweloperskich w naszym mieście, zdecydował się z początkiem lutego na uruchomienie piątego, przedostatniego etapu sprzedaży mieszkań.

Nowa Częstochowa
Budowa osiedla Nowa Częstochowa

Ten ambitny projekt deweloperski Nowa Deweloper realizuje dzięki połączeniu kompetencji firm: Częstobud, która na swoim koncie ma realizację ponad 400 różnego rodzaju inwestycji w pięciu województwach oraz hurtowni materiałów budowlanych Dombud.

Nowa Częstochowa powstaje na sporych rozmiarów działce między ulicami Okulickiego i Poleską, jadąc od marketu budowlanego OBI w stronę Lisińca, tuż za McDonald’s. Osiedle tworzyć będzie sześć odrębnych budynków, cztery z nich są już w budowie.

Budynek C – to piąty etap realizacji inwestycji Nowa Częstochowa. Podobnie jak A2 i B (pierwszy i trzeci etap realizacji przedsięwzięcia) zlokalizowany jest od strony ulicy Okulickiego. W porównaniu do budynków, budowanych w ramach czterech pierwszych etapów, budynek C jest mniejszy, bardziej kameralny. Znajdzie się w nim w sumie 67 mieszkań o metrażu od 37 do 92 mkw., zlokalizowanych na pięciu piętrach. Każde z mieszkań ma otwarte salony z kuchnią i dodatkowo, w zależności od metrażu od jednego do trzech pokoi. Do mieszkań na parterze przypisane są ogródki, do tych największych, na najwyższych piętrach, tarasy o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Mimo lokalizacji w centrum miasta i otoczenia pełnego budynków mieszkalnych osiedle zaprojektowane jest tak, by przestrzeń między budynkami była duża i zielona. Całe osiedle będzie strefą mieszkalną. Deweloper podkreśla, że w częściej parterowej budynków nie będzie lokali usługowych, co zresztą wyróżnia inwestycję od większości mieszkaniowych przedsięwzięć na mapie Częstochowy. Dom ma być domem, przestrzenią do życia i wypoczynku – tego motta trzyma się Nowa Deweloper, realizując inwestycję Nowa Częstochowa.

Nowa Częstochowa
Wizualizacja osiedla Nowa Częstochowa

Nowa Częstochowa – ponad 70% sprzedanych mieszkań

Na uruchomienie sprzedaży mieszkań w poszczególnych etapach zainteresowani zakupem czekali z niecierpliwością. W tej chwili inwestycja ma już w sumie sprzedanych i zarezerwowanych około 70% z wypuszczonych na rynek mieszkań. Nowa Częstochowa broni się sama. Przyszłych mieszkańców przekonują atuty: otwarcie osiedla na panoramę miasta, doskonała komunikacja, tereny zielone, tarasy, ogródki, podziemne parkingi i plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, a także lokalizacja – Nowa Częstochowa powstaje przecież na Parkitce, w jednej z atrakcyjniejszych dzielnic Częstochowy.

Nowa Częstochowa
Wizualizacja inwestycji

Nowa Częstochowa – nowa wizja miasta Częstochowa zmienia się i zyskuje nowy krajobraz. Niewątpliwie ilość realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście inwestycji deweloperskich, wśród których największa to właśnie osiedle Nowa Częstochowa, ma w tym swój udział. Mimo ochłodzenia na rynku inwestycji deweloperskich, w Częstochowie zapotrzebowanie na lokalne mieszkalne nadal jest spore, co daje duże możliwości rozwoju mieszkaniowego rynku pierwotnego.

Deweloperzy korzystają także z dynamicznego rozwoju miasta, dogodnej lokalizacji, coraz lepszej komunikacji drogowej z pozostała częścią województwa śląskiego i całym krajem. Podkreśla to w wywiadzie dla miesięcznika „Forbes” Damian Świącik, prezes Nowa Deweloper, mówiąc: „Mam wrażenie, że z roku na rok Śląsk staje się coraz bardziej nowoczesny i atrakcyjniejszy dla mieszkańców. Sama Częstochowa w ostatnich latach bardzo się zmieniła. Realizacja osiedla Nowa Częstochowa po pierwsze potwierdza progres miasta, po drugie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie samych mieszkańców, a także inwestorów szukających lokaty kapitału w nieruchomościach”. Zdaniem prezesa Świącika kluczem do sukcesu jest realizacja inwestycji, które zachwycą jakością i funkcjonalnością oraz doskonała współpraca firm, uzupełniających się kompetencjami.

Czytaj także: Kredyt hipoteczny krok po kroku. Ekspert radzi

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -