Częstochowskim zawodnikom nordic walking świetnie idzie

Zawodnicy Nordic Team Częstochowa mogą pochwalić się kolejnymi udanymi występami. Nasi kijkarze startowali w PGE Pucharze Świata Nordic Walking. Po zawodach we Włoszech i Kazachstanie przyszła pora na polski etap tego cyklu, który w ubiegły weekend odbył się w Bełchatowie.

Sobota stała pod znakiem zmagań indywidualnych na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. Częstochowscy zawodnicy spisali się znakomicie, bowiem aż trzykrotnie stawali na podium – Daniel Wojtasiński zwyciężył w kategorii M40 na dystansie 5 km, Magdalena Rajek była druga w kategorii K40 na dystansie 10 km, a Agnieszka Dybeł trzecia w kategorii K-niepełnosprawni. Ponadto Agnieszka Pinis otrzymała sędziowskie wyróżnienie za wzorową technikę marszu.

Częstochowskim zawodnikom nordic walking świetnie idzie 1
Daniel Wojtasiński

Niedziela to starty sztafet – męskich, żeńskich, mikstów i po raz pierwszy w historii mikstów osób z niepełnosprawnościami. Rywalizacja miała miejsce na lekkoatletycznym tartanie, na którym zawodnicy pokonywali dystans 4×2 km.

Męska sztafeta w składzie Jarosław Janeczek, Bogdan Barczyk, Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński zajęła drugie miejsce, sztafeta żeńska w składzie Beata Kamińska, Justyna Milewska, Ola Musiał, Renata Kozak była trzecia, a sztafeta męska – Marcin Cieśluk, Roman Szwed, Michał Milewski, Mariusz Reczulski zajęła czwarte miejsce. Natomiast w rywalizacji mikstów osób z niepełnosprawnościami na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Polish NW Disabled Team z naszą zawodniczką – Agnieszką Dybeł – w składzie. Ponadto sztafeta ta została uhonorowana wyróżnieniem za wzorową technikę nordic walking.