Raków Częstochowa nie wygrał w Kopenhadze i zagra w fazie grupowej Ligi Europy

Piłkarze Rakowa Częstochowa w rewanżowym spotkaniu 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zremisował w środę w Kopenhadze z FC 1:1 i nie zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Częstochowian będzie można zobaczyć w fazie grupowej Ligi Europy.

W pierwszym spotkaniu Raków przegrał w Sosnowcu z FC Kopenhaga 0:1. Aby myśleć o awansie częstochowianie musieli w Kopenhadze wygrać. Tak się jednak nie stało. Piłkarze FC zremisowali z Rakowem i to oni zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Raków będzie występował w fazie grupowej Ligi Europy.

Środowy mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy byli wspierani przez pełny stadion fanów. Raków dopingowała około 400-osobowa grupa kibiców z Częstochowy i zaprzyjaźnionych drużyn.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 35. minucie meczu. Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Vavro i piłka wpadła do bramki Rakowa. Od tego momentu częstochowianie byli w trudnej sytuacji. Musieli strzelić dwa gole by myśleć o dogrywce… Strzelili tylko jednego, a jego autorem był Łukasz Zwoliński w 87. minucie. Na więcej brakło już czasu…

Mecz zakończył się remisem, który okazał się szczęśliwy dla gospodarzy.

Adam Kostyra, fot: Artur Kucharski, Kopenhaga, MR-K

FC Kopenhaga – Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Vavro (35.), 1:1 Zwoliński (87.)

Raków: Kovacević – Rundić, Arsenić (76. Racovitan), A. Kovacević, Sorescu, Papanikolau, Berggren (58. Sony), Tudor, Kochergin (76. Yeboah), Cebula, Piasecki (Zwoliński).

Partnerami relacji są:

DMK Invest

Inergis SA

Aperto. Okna

Raków Częstochowa nie wygrał w Kopenhadze i zagra w fazie grupowej Ligi Europy 2