fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDruga edycja Nocy Księgarń startuje 15 października. Odbędzie się w wersji on-line

Druga edycja Nocy Księgarń startuje 15 października. Odbędzie się w wersji on-line

Tegoroczna, druga edycja Nocy Księgarń odbędzie się od 15 do 17 października. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenia zaplanowano w wersji on-line.

– Ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. To będzie największe wydarzenie literackie tej jesieni! W październiku 2020 roku w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja akcji Noc Księgarń – tak wydawnictwo Azymut zapowiada tegoroczną Noc Księgarń.

„Najpiękniejsza noc w roku” – tak określone jest wydarzenie zaplanowane do 15 do 17 października. Uczestniczą w niej księgarnie autorskie, niezależne, kameralne, turystyczne, dziecięce, specjalistyczne, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie.

Jednak w tym roku, nie mogą one zaprosić czytelników do siebie, na wieczorne i noce wydarzenia. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną festiwal odbędzie się bowiem jedynie za pośrednictwem Internetu. Z kolei ze względu na utrudnione warunki zachowania dystansu podczas wydarzeń plenerowych odwołane zostały wszystkie wydarzenia plenerowe.

Swoje propozycje przygotowały księgarnie z m.in. Krakowa, Warszawy, Katowic i Gdańska. Częstochowę reprezentuje zaś Księgarnia św. Pawła. Wydarzenie zatytułowano „NOCNA WIZYTA UKOCHANEGO Słyszę głos! To puka mój ukochany (Pnp 5,2-9)”. Odbędzie się ono 16 października o godz. 19.30. Uczestniczyć w nim można za pośrednictwem Facebooka.

Więcej informacji o Nocy Księgarń 2020 oraz szczegółowy program na stronie nocksiegarn.pl

Co więcej, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także kampania Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie (szczegóły na www.ksiazkanatelefon.pl).

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV