Noc Bibliotek w Hutkach. „Czytanie wzmacnia”

0
404
fot. pinterest

To ogólnopolska akcja, która przekonuje do czytania przez promocję lokalnych bibliotek jako miejsce spotkań z kulturą.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję tą zainicjowało a rozwija się pod patronatem Biblioteki Narodowej, wraz z udziałem współorganizatorów Fundacji ABCXXI Cała Polska  czyta dzieciom a także Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, oraz licznych partnerów i patronów.

Noc Bibliotek jest to wielkie święto bibliotek oraz czytania, to ogólnopolska akcja, która w nietypowy sposób zachęca do skorzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych oraz dostępnych instytucji kultury ze swoją ofertą dla wszystkich osób bez względu na wiek czy płeć.

Miesiąc październik to miesiąc bibliotek szkolnych, z tego względu też biblioteka w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach we współpracy z Gminną Publiczną Biblioteką w Konopiskach, także wzięła udział w tym niecodziennym wydarzeniu, by w nietypowy sposób podczas imprezy literackiej pokazać, jak bardzo ciekawym, przyjaznym i przede wszystkim otwartym dla wszystkich uczniów miejscem jest biblioteka.

W noc z 8 na 9 października uczniowie Zespołu Szkół w Hutkach spotkali się w szkole, by w czasie tej jakże wyjątkowej nocy rozwijać swą pasję do czytania i wspólnie spędzić czas, pod opieką bibliotekarek Pani Agnieszki Jakubowskiej oraz Pani Katarzyny Lis. Cały wieczór był pełen wrażeń, każdy z uczestników zaprezentował przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki, której czytanie go wzmacnia i pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego, ale także pomaga przenieść się w cudowny świat wyobraźni. Uczniowie wykonali fantastyczne prace plastyczne, pokazujące, jak czytanie wzmacnia nie tylko duchowa, ale także fizycznie. Podczas tego niesamowitego wieczoru można było również pograć w tenisa stołowego. Następnym punktem w programie tego wieczoru były wszelkie quizy, które dotyczyły znajomości literatury, ale i nie tylko, ważnym elementem było także wspólne obejrzenie filmów, które powstały i w oparciu o literaturę. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, a noc którą spędzili w bibliotece pozwoliła na integrację w tak trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

K KIK