Nieudany wyjazd do Lublina na mecz z liderem

Nie udał się siatkarzom Exact Systems Norwida sobotni mecz w Lublinie z prowadząca w tabeli Tauron 1 Ligi LUK Politechniką. Częstochowianie po 68 minutach gry przegrali w liderem 0:3.

Siatkarze Exact Systems Norwida po bardzo dobrym środowym meczu z wiceliderem Visłą Bydgoszcz (porażka 2:3) z nadziejami jechali do Lublina na mecz z LUK Politechniką. Na miejscu okazało się, że rywale nie przez przypadek zajmują 1. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Gospodarze już pierwszego seta wygrali 25:13 i pokazali częstochowskim siatkarzom, że może im być trudno o korzystny wynik. Lublinianie prowadzeni przez trenera Dariusza Daszkiewicza dyktowali również warunki gry w 2. i 3. secie. Drugiego wygrali do 21, a w trzecim do 20. Tym samym młodzi częstochowianie otrzymali solidną lekcję siatkówki, z której teraz trzeba wyciągnąć wnioski.

Exact Systems Norwid w 25 meczach wywalczył 45 punktów i cały czas zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25:21, 25:20)

LUK Politechnika: Pająk, Mehić, Sobala, Ziobrowski, Rusin, Stajer, Majstrorović (libero), Cabaj (libero) – Durski, Wachnik, Romać. Trener. D. Daszkiewicz.

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Walczak, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Kryński, Kopyść, Franczak, Cieślik. Trener. P. Lebioda.