Niespodziewana porażka w Rybniku

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej w 2 lidze siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa niespodziewanie przegrali w Rybniku z Volley 1:3.

Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej częstochowscy siatkarze mieli w zasadzie pewne 3. miejsce niezależnie od wyniku w Rybniku. Eco-Team AZS miał aż 7 punktów przewagi nad 4. TKS Tychy i 3 punkty straty do Kęczanina Kęty. Kęczanin grał z ostatnią w tabeli Politechniką Opole, która w 17 meczach wywalczyła tylko 1 punkt i… raptem 5 setów. Dlatego w meczu w Rybniku można było spodziewać się różnych rozwiązań taktycznych.

Pierwszego seta wygrali gospodarze. Po dwóch partiach było już 1:1 i odżyły nadzieje na zwycięstwo w meczu. Niestety, ale dwa kolejny sety, choć zacięte, ponownie padły łupem gospodarzy, którzy niespodziewanie wygrali mecz 3:1. Przed meczem Volley tracił w tabeli do Eco-Team AZS Stoelzle aż 22 punkty…

Volley Rybnik – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:22, 29:31, 25:22, 25:23)