fbpx

I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB [ZDJĘCIA]

8 października odbyły się I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB. Do startu mogły przystąpić zarówno dzieci w wieku od 9 lat, jak i dorośli. Kolarze musieli pokonać wymagającą trasę wiodącą wzdłuż rzeki Warty, a następnie kompleks leśny na Wyczerpach Górnych.

Start i meta I Nieoficjalnych Mistrzostw Częstochowy MTB zlokalizowane były na ścieżce rowerowej przy Fabryce Rowerów przy ul. Drogowców.

Najmłodsi mieli do pokonania jedno okrążenie, kobiety – dwa, a mężczyźni – cztery. Jedno okrążenie liczyło ok 6,8 km, dojazd i powrót z rundy to dodatkowe 4, 5 km.  Łącznie dało to dystans 10,3 km dla dzieci, 18,1 km dla kobiet i 31,7 km dla mężczyzn. Trasa została oznakowana taśmami oraz w newralgicznych miejscach umieszczone zostały strzałki wskazujące kierunek jazdy. Należy dodać, iż oprócz szybkich zjazdowych odcinków na zawodników – bez względu na wiek – czekały strome podjazdy oraz ciasne techniczne odcinki, w których należało wykazywać się sporymi umiejętnościami.   

I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB [ZDJĘCIA] 2
I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB (fot. Konrad Woszczyński)

Najmłodsi wystartowali o godz. 11, a kobiety i mężczyźni o godz. 12.45. Udział w imprezie był bezpłatny, dobrowolny i samodzielny – zawodnicy zobowiązani byli do jazdy w kasku w trakcie wszystkich przejazdów.   

Kto był najszybszy na mecie? Grupa dziecięca 8-12 lat – Zuzia Świerczyńska, Anna Jończyk, Laura Łowisz, spośród chłopców w tej samej kategorii wiekowej – Kacper Hellman, Jan Szkudlarski i Antoni Świerczyński.   

I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB [ZDJĘCIA] 3
I Nieoficjalne Mistrzostwa Częstochowy MTB (fot. Konrad Woszczyński)

W grupie młodzieżowej 12-16 lat:  Agata Jończyk, a u chłopców – Dawid Konieczek, Amadeusz Marciniak i Bartek Kotasiński. Grupa dorosłych: Agnieszka Kramer, Dagmara Helman i Mila Barczyk oraz Michał Barczyński, Jakub Gębka i Cezary Muller. 

Tekst i fot. Konrad Woszczyński

Czytaj także: 27. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa w Lublińcu. Na linii startu stanęło 800 osób [ZDJĘCIA]