Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat

0
59

Rozmowa z Justyną Świącik z Anglojęzycznej Akademii Rozwoju “Happy Kids”.

Nie od dziś wiadomo, że młode umysły chłoną wiedzę jak gąbka. Dzieci uczą się znacznie szybciej niż dorośli. Nic więc dziwnego, że nawet naukę języka obcego coraz częściej rozpoczyna się już w przedszkolu.

Kreatywną naukę języka proponuje dzieciom w wieku od 3 do 12 lat działająca w naszym mieście siódmy rok Anglojęzyczna Akademia Rozwoju “Happy Kids”. Nie jest to kolejna szkoła języka, ale miejsce, w których na dzieci czekają oryginalne, “skrojone” do ich indywidualnych potrzeb warsztaty rozwoju.

– Kiedy prowadzimy zajęcia z dziećmi i chcemy je czegoś nauczyć, nie możemy robić tego w ten sam sposób, jak w przypadku dorosłych— przekonuje założycielka “Happy Kids”, pomysłodawczyni i autorka oryginalnego programu nauczania Justyna Świącik. – Musimy twórczo pobudzać wszystkie zmysły dziecka. Rozbudzić jego wyobraźnię i proponować takie bodźce, które ułatwią mu przyswajanie wiedzy, ale także wpłyną na jego ogólny rozwój. Praca z samym podręcznikiem, mozolne powtarzanie słówek, to nie jest dobra metoda, aby uczyć najmłodszych.

Jak opowiada Justyna Świącik, aby dziecko chciało się uczyć, naukę trzeba mu podać w ciekawej, kolorowej formie. W Akademii “Happy Kids”  prowadzone są cztery rodzaje warsztatów: “Warsztat kuchenno-kulinarny” (Cook with me), “Warsztat audiowizualny” (Listen to the story), “Warsztat odkrywczy” (Let’ s discover the World) oraz “Warsztat nowatorskiej sztuki plastycznej” (The Work of art).

– Opracowane przeze mnie scenariusze zajęć dostosowywane do wieku, a także indywidualnych potrzeb dzieci mają za zadanie otworzyć je na język angielski — opowiada Justyna Świącik. – Wspólnie gotując, robiąc niesamowite, ekscytujące eksperymenty czy też tworząc wspaniałe dzieła sztuki, dzieci rozwijają się pod każdym względem, oczywiście językowym przede wszystkim. Wspaniale się bawiąc, używają niemal bezwiednie obcego języka, poznają nowe słowa, także takie, których w podstawowych słownikach próżno szukać. Przede wszystkim jednak nabierają śmiałości i otwierają się na rozmowę w obcym języku.

Zajęcia w “Happy Kids” dedykowane są dzieciom w wieku od 3 do 12 lat. Każda grupa wiekowa ma inne, odpowiadające jej rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu warsztaty. Scenariusze zajęć są stale udoskonalane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb dzieci.

– Na nasze nietypowe lekcje zapraszamy przez dziesięć miesięcy w roku: od września do czerwca — informuje Justyna Świącik. – Zajęcia odbywają się w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Dzieci mają w każdym tygodniu warsztaty trwające po 90 minut. Uzupełnieniem warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym są ambitne, nietuzinkowe i naprawdę sprawdzone podręczniki, które pomagają w poznaniu języka angielskiego.

Anglojęzyczna Akademia Rozwoju “Happy Kids” posiada w Częstochowie dwie placówki: w dzielnicy Północ, przy ul. Andersa 12/10 oraz na osiedlu Wrzosowiak, przy ul. Brzozowej 3.

“Happy Kids” zaprasza dzieci do wspólnej przygody z językiem angielskim. Nauka języka obcego nie musi i nie może być nudna

Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 1 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 2 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 3 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 4 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 5 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 6 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 7 Nauka języka obcego nie powinna być nudna, szczególnie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat 8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here