fbpx

„Napraw sobie życie” w Częstochowie. Pora na ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą

W Częstochowie trwa projekt bezpłatnej edukacji prawnej „Napraw sobie życie”. Ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą zaplanowano na wtorek, 27 czerwca o godz. 17.

Bezpłatny projekt edukacji prawnej  „Napraw sobie życie” potrwa w Częstochowie do końca roku. Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, a ich miejscem jest siedziba Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (ul. Nowowiejskiego 24). Najbliższe z nich zaplanowano we wtorek, 27 czerwca o godz. 17. Wydarzenie będzie ostatnim przed wakacyjną przerwą.

Dzięki projektowi wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta mogą spotkać się ze specjalistami prawa rodzinnego (adwokatami, radcami prawnymi), którzy nieodpłatnie odpowiadają na pytania i pomagają poruszać się w skomplikowanej, prawnej materii. Można skonsultować się m.in. w takich kwestiach jak rozwody, alimenty, władza i piecza rodzicielska, sprawy majątkowe (podział majątku, rozdzielność majątkowa), spadki i darowizny, związki partnerskie (tj. nieuregulowane), związki nieformalne (np. osób LGBTQ+), przemoc w rodzinie czy zobowiązanie do leczenia odwykowego.

Realizatorem programu jest Miejska Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

mat. UM Częstochowy